Kategoria ogólna > Dyskusja ogólna

BABY SHOWER Eweli :)

(1/8) > >>

EwelinaPopiel:
Hej :)
forum powstało z myślą o Baby Shower czyli przyjęciu dla Naszej przyszłej mamy i dziecka, które niedługo przyjdzie na świat. :)
Kochane, mam nadzieje ze wspólnymi siłami będziemy w stanie organizować naszej Ewelinie miłą niespodziankę w postaci bejbusiowego party!
Po konsultacji z Ewelą poroponuję 16 listopada na termin naszego Baby Shower u niej w mieszkaniu.

Wyszystkie pomysły i propozycje wrzucajcie na forum żebyśmy mogły wszystko obgadać :)

EwelinaPopiel:
POMYSŁY NA PREZENT BABY SHOWER
- Myślę że dobrym pomysłem na wspólny prezent będzie tort pieluszkowy, z jakimś fajnym pluszakiem. Koszt przewiduję na ok. 100-150 zł.  (Mogę go złożyć i zapakować osobiście ) 
- dodatkowo każda z nas niech kupi jakiś drobny prezent w miarę możliwości, ale koniecznie ładnie zapakowany (mile widziana kolorystyka: róż-biel- ew. odrobina szarości :P). Dobrze byłoby dogadać na co która się decyduje, żeby się prezenciki nie powtarzały.

A poniżej żeby było łatwiej pomysły na prezenty jakie znalazłam w Internecie :
- Ubranka: śpioszki, skarpetki, czapeczki, koszulki – każda mama z radością przyjmie taki prezent… na pewno się przydadzą.
- Ramka na zdjęcie: nie ma lepszego sposobu na upamiętnienie np. pierwszego uśmiechu dziecka ;)
- Produkty kosmetyczne: pudry, zasypki, oliwki, kremy, mydełka, apteczka, termometr….
- Wokół stołu: butelka, termos, śliniaczek, plastikowa zastawa dziecięca, sterylizator lub podgrzewacz do butelek
-  W kąpieli: delikatny ręcznik dziecięcy z kapturem, myjka do ciała, szczoteczka do włosó1) lub pływające zabawki
- Akcesoria do wózka lub łóżeczka- kocyk, komplet pościeli, smoczek, poduszka, grzechotki do zaczepienia nad łóżeczko, zestaw ładnych śliniaczków ze smoczkiem ortodontycznym plus zawieszką na smoczek
- Do pokoju dziecięcego: pluszami, kolorowe obrazki na ścianę, pozytywka, nocna lampka lub świnka skarbonka.
- czas na zabawę: grzechotki i gryzaczki, maty edukacyjne lub maskotki
- z księgarni: poradnik dla rodziców, kolorowe książeczki dla dzieci, pamiątkowy album, płyty z muzyką dla dziecka np. „Mozart dla bobasa”- muzyka skomponowana specjalnie dla dzieci od 0 do 3 lat. książeczka malucha, gdzie rodzice będą mogli wpisywać najważniejsze wydarzenia z życia dzidziusia, a starsze maluchy później uwielbiają oglądać swoje zdjęcia z okresu, kiedy były maluchami i uwielbiają historie o sobie z tego okresu
- Praktyczne: komplet specjalnych zabezpieczeń na przykład nakładki na gniazdka elektryczne, nakładki na krawędzie mebli,  wielofunkcyjne przyssawki zabezpieczające gabloty i drzwi w regałach lub maty anty poślizgowe,
- Miska pełna prania: ładna plastikowa miska lub mały kosz na bielizną a w środku proszki od prania dla niemowląt, odplamiacze, zmiękczające płyny do płukania ubrań, zawinięte w celofan z kokardką
- Wiklinowy kosz z różnościami- poręczny koszyk z produktami (oliwka, puder, zasypka, chusteczki, pieluszki, chusteczki nawilżane….) niezbędnymi do zmiany pieluszek, który łatwo będzie przenieść z miejsca na miejsce
- Na pamiątkę: zestaw do odcisku stópki/rączki maluszka
- Dla mamy: koszulka do karmienia - może być bardzo sexy, bo karmiące mamy też lubią czuć się kobieco:), jednak powinna być również praktyczna, kosmetyki dla młodej mamy - balsam ujędrniający lub nawilżający dla kobiet w ciąży i karmiących jest naprawdę świetnym prezentem i chyba każda kobieta używa takich rzeczy:)

EwelinaPopiel:
Wrzucam też różne pomysły na zabawy, które znalazłam na tego typu impresski. Może coś Wam przychodzi jeszcze do głowy bądź o czymś słyszałyście fajnym??

Zabawy na Baby Shower
Talizman szczęścia
Każda uczestniczka przyjęcia zabiera ze sobą 1-2 koraliki lub zawieszkę typu charms. Na przyjęciu wszystkie koraliki są zawieszane na rzemyku (w zależności od ilości błyskotek i inwencji ;) – w formie bransoletki lub wisiorka). Przyszła mama powinna nosić talizman na szczęście, aż do pomyślnego zakończenia porodu.

Sznureczek
Każda z uczestniczek spotkania odcina od kłębka ze sznurkiem lub nitką kawałek sznureczka, który jej zdaniem najlepiej odpowiada obwodowi brzuszka przyszłej mamy. Na koniec wszystkie długości są porównywane z brzuchem i wygrywa osoba, która była najbliżej podania poprawnej długości.

Nie mów „dziecko” – musiałam to tez wrzucić do propozycji. Przypomina mi się wieczór panieński Eweli ;)
Każda osoba na początku imprezy otrzymuje naklejkę (mogę zrobić coś stylu zrobię mini kotylionów) na ubranie z jakimś motywem graficznym, np. grzechotką. Przez całe przyjęcie ani razu nie wolno wypowiedzieć słowa „dziecko” lub „dzidziuś”, itp. , w zależności od tego, co ustalimy. Każda osoba, która wypowie zabronione słowo, oddaje swoją naklejkę tej dziewczynie, która zwróciła jej uwagę. Na koniec wygrywa ta, która zebrała najwięcej naklejek.

WeronikaPazura:
Hej,

ja mogę kupić kosmetyki dla malucha, szamponiki, mydełka oliwki itp.

Co do 'zabaw' coś wymyślę i dam znać :)

Weronika

EwelinaNowak:
dzieńdobry jak kupię to napiszę co /:P
co do tych kosmetyków to uwaga- żęby były hipoalergiczne itd. zazwyczaj małe dzieci są wrażliwe i coś je uczula ...
może jeszcze jakeis menu wymyslimy? zdrowa kolacja:) w formie małych przekąsek oczywiście?

a tu jeszcze kilka zabaw :

-    Wspólne robienie kartek z życzeniami dla dziecka (wystarczy kupić różne powycinane kwiatki lub motywy dziecięce, przyciąć kartoniki, przygotować klej, nożyczki).

-    Kto na zdjęciu? Uczestniczki przynoszą zdjęcia ze swojego wczesnego dzieciństwa – teraz trzeba odgadnąć kim jest ten bobasek.

-    Malowanie brzuszka – przy pomocy farb do malowania twarzy (koniecznie hipoalergicznych) można namalować coś zabawnego na brzuchu mamy – słoneczko, kwiatki itp. Zdjęcia to obowiązkowy element zabawy.- Tylko trzeba zapytać Ewelinę czy będzie miała na to ochotę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej